Skip to main content
England

Przedsiębiorstwo

W 1892 r.  Alexander Grant, pracownik firmy McVitie's & Price wymyślił słynną recepturę ciastek Digestive. Nazwa pochodzi od pierwotnie dużego udziału proszku do pieczenia w składzie produktu, który miał korzystnie wpływać na trawienie.

Fani ciastek w ponad 100 krajach doceniają pasję i miłość, z jaką od ponad 120 lat każde oryginalne ciastko  McVitie's Digestive jest wypiekane według tajnej receptury. Ulubione herbatniki Anglików są uwielbiane na całym świecie za wysokiej jakości składniki, wyjątkowy smak oraz różnorodność.

Od 2014 roku United Biscuits jest częścią tureckiego producenta dóbr konsumpcyjnych Yildiz Holding. Od czerwca  2016 kluczowa część biznesu Yildiz Holding funkcjonuje pod nazwą pladis.

Pladis łączy pod jednym dachem tradycyjne marki McVitie's, Ülker i Godiva i dzięki temu tworzy nowe międzynarodowe przedsiębiorstwo w branży piekarniczo-cukierniczej.

Pladis
Obietnica jakości i globalna odpowiedzialność:

Naszą misją jest dostarczanie świetnie smakujących pieczonych przegryzek najwyższej jakości. Rezygnujemy przy tym ze stosowania utwardzanych tłuszczów oraz sztucznych barwników i aromatów.

Jako firma międzynarodowa przejmujemy globalną odpowiedzialność zarówno przy produkcji naszych produktów,  jak również jako przedsiębiorstwo.

Więcej informacji na temat pladis oraz naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój znajdziesz na stronie www.pladisglobal.com/our-world/.

Historia

2017

McVitie's teraz dostępne w wygodnym podwójnym opakowaniu.


2014

Wreszcie McVitie's są dostępne w Polsce.


2002

W 2002 roku na rynku pojawiają się nowe McVitie's Mini. Stają się ogromnym sukcesem!


1999

Rodzina ciastek Digestive powiększa się o najmłodsze dziecko: ciastka karmelowe Digestive z mleczną czekoladą. Ten produkt niezmiennie zajmuje wyjątkową pozycję w segmencie piekarniczym.


1985

W 1985 roku zostaje wprowadzony wariant HobNobs. W 1987 roku pojawia się wariant z mleczną czekoladą.


1956

W 1956 roku londyńska fabryka Harlesden jako pierwsza na świecie zostaje w pełni zautomatyzowana. Produkcja wzrasta o niewiarygodne 1000%.


1948

Następuje połączenie McVitie & Price z MacFarlane Lang, co w efekcie doprowadzi do powstania United Biscuits.


1945

Twarde czasy wojny pozostawiły również swój ślad na McVitie's: spośród 370 rodzajów produkowanych w 1939 roku w 1945 roku pozostaje jedynie 10.


1925

Pierwsze próby McVitie's połączenia ciastek z czekoladą doprowadzają do powstania Homewheat Chocolate Digestive.


1914

W czasie I Wojny Światowej firma wykorzystuje swoją wiedzę i moce produkcyjne do stworzenia ciastek jako "żelaznej rezerwy". Popyt wzrasta, co skutkuje wybudowaniem  nowej fabryki w Manchesterze.


1901

W odpowiedzi na wzrost sprzedaży w Londynie w 1901 roku powstaje nowa fabryka w Harlesden.


1892

McVitie‘s & Price otrzymuje królewskie godło jakości po upieczeniu tortu weselnego z okazji ślubu Księżniczki Marii Teck z Księciem Yorku.


1892

Alexander Grant, pracownik McVitie‘s & Price, tworzy słynną recepturę ciastek Digestive.


1888

W 1875 Książę Karol przystępuje do przedsięwzięcia. Przez następne 13 lat pomaga on w tym, żeby marka McVitie & Price stała się powszechnie znana. Kiedy staje się jasne, że popyt na ciastka przekroczył moce produkcyjne, otwiera  w 1888 roku nową fabrykę na przedmieściach Edynburga.


1880

Robert umiera w roku 1880 i pozostawia interes Robertowi Juniorowi. Piekarnia staje się tak popularna w Edynburgu, że pierwszą inwestycją Roberta Juniora jest budowa większej piekarni.


1844

Po swoim ślubie w roku 1844, Robert wie już, że przyszłością jego interesu są wypieki. Dlatego wysyła swoich dwóch synów (Williama i Roberta Juniora) do Europy, aby tam mogli nauczyć się rzemiosła piekarniczego.


W 1830 roku Robert i jego ojciec William otwierają sklep spożywczy na Rose Street w Edynburgu. Wyroby piekarnicze Roberta stają się tak popularne, że może on otworzyć następne sklepy i się dalej rozwijać.

W 1830 roku Robert i jego ojciec William otwierają sklep spożywczy na Rose Street w Edynburgu. Wyroby piekarnicze Roberta stają się tak popularne, że może on otworzyć następne sklepy i się dalej rozwijać.

1830

W 1830 roku Robert i jego ojciec William otwierają sklep spożywczy na Rose Street w Edynburgu. Wyroby piekarnicze Roberta stają się tak popularne, że może on otworzyć następne sklepy i się dalej rozwijać.


1809

Zaczyna się historia ciastek: w 1809 roku w Szkocji na świat przychodzi późniejszy rzemieślnik piekarniczy Robert McVitie.